MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
W BOLESŁAWCU

baner nagreuropy

|
Super User

„OPASKI BEZPIECZEŃSTWA” Gmina Miejska Bolesławiec wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów pozyskała środki na dofinansowanie kosztów użytkowania opasek bezpieczeństwa zakupionych w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów – edycja 2022. Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 – Moduł II, ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Program realizowany jest z dotacji celowej budżetu państwa.


Adresatami programu są mieszkańcy Bolesławca w wieku 65 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym ich potrzebom.


W ramach Programu w okresie od stycznia do grudnia 2023 r. zapewniony został 130 osobom nieodpłatny dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”.
Opaska bezpieczeństwa jest połączona z całodobowym Centrum monitoringu, co daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko seniorowi, ale także jego rodzinie. Pozwala na bardziej bezpieczne, komfortowe funkcjonowanie w środowisku lokalnym.
W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka), który podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), pracownika ośrodka pomocy społecznej (np. pracownika socjalnego czy opiekunkę środowiskową) lub wezwać służby ratunkowe.


Realizatorem Programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibą przy ul. Cicha 7 w Bolesławcu.


Zgłoszenia do Programu można dokonywać składając wymagany formularz:


- w formie papierowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bolesławcu, ul. Cicha 7, godziny przyjęć:
poniedziałek - piątek w godz. 7.30 – 14.30
- elektronicznie poprzez przesłanie wypełnionego formularza na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Osoby objęte wsparciem zostaną poinformowane telefonicznie o zakwalifikowaniu do Programu.
WAŻNE!!!


Liczy się kolejność zgłoszeń. Samo zgłoszenie do udziału w Programie nie jest równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:


Ewelina Ozga - 75 645 78 17 (pracownik socjalny)
Małgorzata Krupa – 75 645 78 19 (pracownik socjalny)
Agnieszka Kniaziewicz - 75 645 78 15 (pracownik socjalny)
Beata Kołodziej - 75 645 78 18 (koordynator Programu)

W załączeniu formularz zgłoszenia.


Załącznik 1 - Formularz zgłoszenia
Załącznik 2 - Regulamin

 

plakat dofinansowanie kws 2023

 

senior

 

 

 

 

|
Super User

W dniu 30 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie z wolontariuszami , którzy od wielu lat współpracują z naszym Centrum Wolontariatu. Była to okazja, żeby podziękować im za wspólną prace na rzecz mieszkańców Bolesławca, za zaangażowanie i czas jaki poświęcają innym. W miłej atmosferze udało się spędzić wspólnie czas, porozmawiać o polanach na wakacje i lepiej się poznać.

Nasze Centrum Wolontariatu czeka na osoby chętne do współpracy.

ZAPRASZAMY !

 

IMG20230630155457

 

img20230630155540 1

 

 

|
Super User

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzony jest co roku  5 grudnia był okazją do spotkanie się z wolontariuszami, skupionymi wokół naszego Centrum Wolontariatu. W tym dniu dziękowaliśmy wolontariuszom za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc na rzecz mieszkańców Bolesławca, w tym podopiecznym MOPS.

dzien wolontariusza 2

dzien wolontariusza 1

|
Super User

Po przerwie wakacyjnej dnia 13 września 2019 r. odbyło się spotkanie z naszymi wolontariuszami. Było miło spotkać się, podzielić wspomnieniami z wakacji oraz ustalić dalsze działania na koniec roku.

cw spotkanie